Archives

All posts by admin

Plakat JFF-ver VIII Jurajski Festiwal Fotograficzny odbędzie się w weekend 22-23.02.2014 roku. Organizatorem jest Stowarzyszenie fotografów oraz filmowców Jurassic Photo Team (potocznie Grupa JPT). Miejscem Festiwalu jest Hotel Fajkier Wellness&SPA położony  w centrum Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Lgocie Murowanej koło Kroczyc. Tematem Festiwalu jest podróż – FOTOTRIP. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, decyduje kolejność  zgłoszeń ( już zapisałem 6 os). Miejsce można zarezerwować pod numerem telefonu 884 877 200 w Recepcji Hotelu. Liczba miejsc jest ograniczona.

W Programie całego wydarzenia przewidziane są: prelekcje , warsztaty teoretyczne, praktyczne oraz warsztaty plenerowe. Podczas tego weekendu przeniesiemy się w podróż historyczną z Igorem Stanisławskim podczas warsztatów portretowych, gdzie będziemy fotografować Bractwo Rycerskie oraz stroje dawne. Będzie można nie tylko posłuchać, ale także obejrzeć prace fotografów podróżników tj. Marek Wilczek ”Kadrowanie wg Wilka” , Marek Piątkowski „¡No soy gringo!” – 1,5 roku podróży po Ameryce Południowej oraz Maciej Radomski „ Afrykańskie safari”. Firma Foto Nowa oraz Studio 7 przygotowali warsztaty oraz pokaz sprzętu fotograficznego. Podsumujemy konkurs fotograficzny organizowany w ramach 1 Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego „Podróż w obiektywie”, który wystartował 10 stycznia, a kończy się 10 lutego. Wieczorem przewidziane jest ognisko integracyjne z małą niespodzianką „Rysowaniem światłem”. Kolejny dzień rozpoczynamy od wycieczki w teren Rezerwatu Góry Zborów oraz do Centrum Dziedzictwa Kulturowego Jury. Skupimy się tam na temacie wschodu słońca, fotografii krajobrazowej, tworzenie giga panoram. Następnie przeniesiemy się w historyczną inscenizację walk Rycerzy Średniowiecznych. Po powrocie z części praktycznej zakończymy wydrukami oraz wykładami na temat „Zarządzania barwami” w wykonaniu Marcina Bójko oraz obróbką giga panoram Rafała Leszczyńskiego. Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć także wystawę prac Andrzeja Palucha. Celem imprezy jest przede wszystkim edukacja, integracja środowiska fotograficznego oraz  świetna zabawa. 

DSC_0545cpopr1

Szanowni i Drodzy miłośnicy fotografii,
z okazji Świąt i Nowego Roku życzymy Wam PIĘKNEGO ŚWIATŁA, radości z pięknych kadrów
i spełnienia się w fotograficznej pasji

Zarząd Jurajskiego Fotoklubu RP

Fotografem roku 2013 został Dariusz Gawroński
Drugie miejsce zajął Andrzej Szlęzak
Trzecie miejsce Małgorzata Kozakowska
Uroczyste wręczenie nagrody FOTOGRAFA ROKU nastąpi podczas następnego spotkania w Jurajskim Fotoklubie w dn. 13.01.2013 o godz. 19.00
SERDECZNIE GRATULUJEMY

Z ogromną przyjemnością chcieliśmy Was poinformować

iż fotografia naszego klubowego kolegi Dariusza GAWROŃSKIEGO

została wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Tylko Jedno Zdjęcię”

Praca pt „Odwrót” oznaczona została tzw. Wstążką FIAP (Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej)

Dariuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

poniżej nagrodzona fotografia oraz link do protokołu komisji konkursowej

__b_8accea5d7c7fcef6fe5e51b4b11f67f6

Protokół Konkursowy